Scenariile in care nationala Romaniei va ajunge la barajul pentru CM 2022

Za pár dní bude Rumunsko vědět pokud se kvalifikuje do play-off CM 2022. Dvě fáze před koncem národních skupin, které trénuje Mirel Radoi, je na příznivém pruhu a dostává se na druhé místo, jeden bod před Makedonií a Arménií, další dvě jsou na žebříčku, respektive 4 body před Islandu na 5. místě. Německo se již kvalifikovalo na závěrečný turnaj s 8 body před Rumunskem.

Dlouho jsme se před posledním týdnem přípravných zápasů neocitli v této příznivé pozici. V posledních dvou zápasech se Rumunsko střetne s Islandem doma a venku s Lichtenštejnskem. Nutno podotknout, že zápas s Islandem se bude hrát bez diváků, kvůli omezení. Podle Mirela Radoie to pro něj budou poslední dva zápasy v národním týmu.

Rumunsko na přehradě CM 2022 - Dosavadní průběh národního týmu

Národní tým Rumunska začal hned v těchto přípravných zápasech, ale způsob, jakým to udělal, vyvolal spoustu kritiky. V 81. minutě domácího utkání s naší reprezentací Makedonie vedla 2:0. Makedonci skórovali v 82. a 83. minutě, aby vyrovnali. Ianis Hagi byl v této hře zachráncem "trikolór", vítězný gól vstřelil v 85. minutě.

vyhlídky na další zápasy. Naše hra samozřejmě nebyla skvělá. Ale po dalších 3 dnech venkovní porážka proti Arménii, skóre 2-3. Poté Rumunsko 5 minut před koncem vedlo 2:1. Vyrovnání přišlo v 85. minutě, vítězný gól vstřelila Arménie v 89. minutě z penalty. Arménie vstřelila oba góly v početní převaze poté, co byl vyloučen Puscas

Ve druhém týdnu se zápasy každé 3 dny Rumunsko vyhraje první dva zápasy, oba 2:0. Na silnici porazil doma Island a Lichtenštejnsko. Třetí zápas v této sérii nás vrátil na správnou cestu a v Makedonii jsme získali pouze bílou remízu. Zdá se, že pro nás jsou 3 zápasy za týden a půl moc a nemůžeme se s tím vyrovnat, což by nás nakonec nemělo překvapit.

Poslední dva zápasy v přípravném zápase Rumunsko odehraje za 3 dny. V prvním jsem vedl Německo na přestávce po fenomenálním gólu Ianise Hagiho. Bohužel krásný sen se rozplynul ve druhém poločase, kdy Němci vstřelili dva góly a vyhráli. Ve druhém zápase jsme doma porazili Arménii pouze 1:0. Po 8 zápasech jsou nejlepšími střelci Rumunska Cicaldau a Ianis Hagi, každý se dvěma úspěchy, je na druhém místě, jeden bod před Makedonií a Arménií. Nevýhodou je, že Makedonie má vyšší gólový průměr. Máme 11 vstřelených a 8 inkasovaných gólů a Makedonci mají 15 vstřelených a 10 inkasovaných gólů. O Armény se v tomto ohledu bát nemusíme, vstřelili 8 gólů a dostali 11. Jak asi víte, první nerozhodný výsledek v případě nerozhodného výsledku je gólový průměr. || English 570

Čeština la baraj CM 2022 - Situatia inaintea ultimelor doua etape

Dupa cum spuneam mai sus, Čeština se afla pe locul secund, la un punct in fata Macedoniei si Armeniei. Partea mai putin buna este ca Macedonia are un golaveraj superior. Noi avem 11 goluri marcate si 8 primite, iar macedonenii 15 goluri marcate si 10 primite. De armeni nu trebuie sa ne facem griji la acest capitol, ei marcand 8 goluri, primind 11. Dupa cum probabil stiti, primul criteriu de departajare in cazul unei egalitati de puncte il reprezinta golaverajul.

Čeština la baraj CM 2022 - Cum ne vom califica

In cazul in care lucrurile nu ies cum ne-am dori cu Islanda, am putea forta o victorie la scor cu Liechtenstein, desi, in ultimul timp victoriile la scor nu sunt punctul nostru forte. In penultima runda Macedonia va juca in deplasare in fata Armeniei. In ultima runda Armenia o va intalni pe teren propriu pe Germania, iar Macedonia pe teren propriu pe Islanda. Pentru ca Čeština sa nu depinda de jocul rezultatelor, ar trebui sa obtina maximum de puncte. Refuzam sa credem ca “tricolorii” nu vor castiga cu Liechtenstein. Ramane de vazut cum ne vom descurca in fata Islandei. 

Možné scénáře – Rumunsko remizuje s Islandem a vyhraje v Lichtenštejnsku

V tomto případě by Rumunsko získalo 17 bodů a Arménie by měla v předposledním kole zmást Makedonii. Vítězstvím by Arménie dosáhla 15 bodů, aby se Rumunsko kvalifikovalo, protože Arméni by v posledním kole neměli vyhrát s Německem.

V případě nerozhodného výsledku mezi Arménií a Makedonií by oba měly 13 bodů a Rumunsko by se kvalifikovalo bez ohledu na výsledky poslední etapy. To by byl samozřejmě ideální scénář. Dobrou zprávou je, že na začátku zápasu mezi Rumunskem a Islandem bude znám výsledek mezi Arménií a Makedonií. To by nám mohlo morálně pomoci.

Pokud Makedonie vyhraje nad Arménií, dosáhnou Makedonci 15 bodů. Rumunsko se kvalifikuje do play off, pokud Makedonie v posledním kole neporazí Island.

Možné scénáře – Rumunsko prohraje s Islandem a vyhraje s Lichtenštejnskem

Rumunsko by nasbíralo 16 bodů s možností aktivace prvního rozhodovacího kritéria v případě nerozhodného výsledku. Pokud by Arménie vyhrála s Makedonií, dosáhla by na 15 bodů a při remíze v poslední fázi proti Německu by dosáhla na baráž. Zde vede Rumunsko a je těžké uvěřit, že nás Arméni překonají. I když prohrajeme o 3 góly s Islandem a Arménie vyhraje o 3 góly s Makedonií, tak po zápase s Lichtenštejnskem budeme mít stále vyšší gólový rozdíl, ona má 15 bodů a Rumunsko se kvalifikuje, pokud Makedonci prohrají doma s Islandem . Pokud bude zaznamenána remíza, je těžké uvěřit, že se Rumunsko kvalifikuje do play off. Na to musíme proti Lichtenštejnsku vyhrát minimálně 5 gólů.

In caz ca Macedonia va castiga in fata Armeniei va acumula ea 15 puncte, iar Čeština se va califica daca macedonenii vor pierde pe teren propriu in fata Islandei. Daca se va inregista o remiza, este greu de crezut ca Čeština se va califica in play-off. Pentru asta, trebuie sa castigam la minim 5 goluri in fata Liechtensteinului. 

V případě remízy mezi Arménií a Makedonií nesmí Arménie v posledním kole vyhrát s Německem a Makedonie nesmí porazit Island, aby se Rumunsko kvalifikovalo. Pokud Makedonie vyhraje nad Islandem, bude pro nás téměř nemožné kvalifikovat se. Na druhou stranu, pokud Arménie porazí Německo, jsme si kvalifikací docela jisti. -off se kvalifikuje 12 týmů: 10 týmů, které skončí na druhém místě v předkole, k nimž se přidají dva nejlepší vítězové skupin v UEFA Nations League který evidentně neskončí na jedné z prvních dvou pozic v předkole . V tuto chvíli jsou vítězi dvou skupin v Lize národů Wales a Rakousko. Dalších 9 týmů na druhém místě před posledními dvěma etapami jsou: Portugalsko, Španělsko, Švýcarsko, Ukrajina, Česká republika, Skotsko, Norsko, Chorvatsko a Polsko.

Čeština la baraj CM 2022 - Adversarele de care ne putem lovi in play-off

In play-off se vor califica 12 echipe: cele 10 formatii care vor incheia pe locul secund in preliminarii, la care se adauga cele mai bune doua castigatoare de grupa in UEFA Nations League care, evident, nu vor incheia pe una din primele doua pozitii in preliminarii. In acest moment, cele doua formatii castigatoare de grupa in Nations League sunt Tara Galilor si Austria. Celelalte 9 echipe de pe locul secund inaintea ultimelor doua etape sunt: Portugalia, Spania, Elvetia, Ucraina, Cehia, Scotia, Norvegia, Croatia si Polonia.

Play-off se bude hrát systémem semifinále a finále a také v přehradě EURO 2020. 12 zemí bude rozděleno do dvou volebních uren: do urny pro lídry série a pro outsidery. Lídři série odehrají semifinálový zápas na svém hřišti v jednom kole. 6 hlav série bude stanoveno na základě skóre z přípravných zápasů, přičemž se vyloučí výsledky proti poslednímu umístěnému. Rumunsko má samozřejmě velmi malou šanci stát se lídrem série. 6 zápasů v semifinále se bude hrát mezi 24. a 25. březnem 2022 a 3 zápasy ve finále mezi 28. a 29. březnem 2022.

Rumunsko na přehradě CM 2022 - "Tricolors", favority s Islandem

Island má prakticky nulovou šanci se kvalifikovat, a proto doufáme, že se proti nám nevyvine naplno. Na to se samozřejmě spolehnout nedá a to, že budeme hrát bez diváků, je pro nás nevýhoda. U sázkových kanceláří v Česká republika jsou „trikolóry“ považovány za oblíbené s kurzem na výhru kolem 1,6. Také Rumunsko je kotováno s 1,35 na druhém místě. Makedonie má kurz 3,5, že uspěje, a Arménie 10,0 ||