Sportivi romani care s-au remarcat la JO 2020

Tým Rumunska bohužel nepřekonal jejich očekávání a domů se vrátil se 4 medailemi : jedna zlatá a 3 stříbrné. Získal jsem jednu medaili v šermu a tři ve veslování. Ale i když celkový dojem není dobrý, našli se sportovci, kteří podali lepší výkony, než se čekalo.

Rumunská sportovní překvapení Olympiáda 2020 – čtyři medaile získané během pěti dnů

S největší pravděpodobností to byla poslední Olympiáda pro Anu Marii Popescu, která se do soutěže přihlásila hned od prvního dne, kdy se udělovaly medaile. Oblíbená číslo 2, Ana Maria postupovala podle papírových výpočtů a do finále se dostala bez velkých emocí. Tam na ni čekalo čínské slunce. Do konce základní hrací doby zbývalo necelých 5 sekund Ana přinesla bod, kterým vyrovnala a vedla zápas v prodloužení. Tam bohužel jako první zabodovala Číňanka, která získala zlatou medaili. V 36 letech málokdo čekal, že se naše šermířka dostane do finále, ale ona to udělala.

28. července Rumunsko získalo dvě medaile, obě ve veslování. Ve čtyřhře předvedly Ancuta Bodnar a Simona Radis senzační závod ve finále a získaly zlatou medaili. Rumuni dojeli téměř o 4 sekundy před stříbrnou posádkou Nového Zélandu. Bodnar a Radis navíc vytvořili olympijský rekord. Posádku tvořili Mihaita Tiganescu, Vasile Semciuc, Stefan Berariu a Cosmin Pascari. Čtyři skončili na pouhých 37 procentech Australanů, kteří vyhráli zlatou medaili, čímž vytvořili olympijský rekord. Nutno podotknout, že v polovině závodu byli Rumuni na třetí pozici, více než 3 sekundy za lídrem.

Cateva zeci de minute mai tarziu, echipajul masculin de patru rame fara carmaci al Romaniei cucerea medalia de argint. Echipajul era format din Mihaita Tiganescu, Vasile Semciuc, Stefan Berariu si Cosmin Pascari. Cei patru incheiau la doar 37 de sutimi de australieni, care cucereau medalia de aur, stabilind si un record olimpic. De notat ca la jumatatea cursei romanii se aflau pe pozitia a treia, la peste 3 secunde de lider.

Poslední medaile byla získána další den, také ve veslování. V testu dvojitého rámu jej vyhráli Marius Cozmiuc a Ciprian Tudosa. Po první čtvrtině závodu byli tito dva pouze na páté pozici a v jeho polovině na třetí pozici. || English: King James Version

Surprize sportivi romani JO 2020 - Evolutie curajoasa a lui Iulian Teodosiu

Oblíbené číslo 30 šlo na meč, Iulian Teodosiu neměl v prvním kole žádné emoce před Uzbekem Mamutovem, favoritem číslo 35. Rumun nakonec vyhrál 15:11, poté, co v jednu chvíli vedl s 8-2. Ve druhém kole vytvořil Teodosiu velké překvapení, když porazil 15-13 Itala Curatoliho, favorita číslo 3. To poté, co Ital vedl 10-5. V osmém kole se ale Rumunka nedokázala vrátit do konce před dalšího Itala. Toto je favorit číslo 19, Enrico Berre, který ho porazil 15:12.

Rumunská sportovní překvapení JO 2020 - Olaru a Niculescu předčili v prvním kole očekávání

De alta surpriza placuta am avut parte in primul tur la tenis, in proba de dublu feminin. Acolo Raluca Olaru si Monica Niculescu au trecut de jucatoarele din Taipei Chan/Chan, favorite numarul 5, cu scorul de 7-5; 1-6; 10-6. Din pacate, in optimi romancele au pierdut in fata australiencelor Perez si Stosur, scor 6-7; 5-7. Asta dupa ce in primul set Niculescu si Olaru conduceau cu 5-2, avand doua breakuri in fata.

Surprize sportivi romani JO 2020 - Claudia Nechita reuseste prima victorie la Olimpiada in boxul feminin

O speranta in boxul feminin romanesc este reprezentata de Claudia Nechita. Aceasta nu a evoluat in primul tur, fiind calificata automat in optimi la categoria pana. Acolo o invingea cu 5-0 pe somaleza Said Ali. In sferturile de finala pierdea la limita in fata japonezei Irie, scor 2-3.

Rumunská sportovní překvapení JO 2020 - David Popovici, nová senzace Rumunska? v pouhých 16 letech se dařilo na 200 m volný způsob. Popovici se kvalifikoval do finále, kde skončil na čtvrtém místě, pouhé dvě tisíciny za bronzovým medailistou. Na 100 m volný způsob se do finále kvalifikoval i Popovici, ale moc se mu nedařilo. Na 50 m volný způsob to byl totální neúspěch, což se dalo předpokládat, vzhledem k tomu, že téměř každý závod Popovici měl dost pomalé starty.

Aparut de nicaieri, inotatorul in varsta de doar 16 ani facea furori in proba de 200 m liber. Popovici se califica in fnala, acolo unde incheia pe pozitia a patra, la doar doua miimi in spatele medaliatului cu bronz. Si la 100 m liber Popovici se califica in finala, insa nu se descurca la fel de bine. La 50 m liber a fost un esec total, lucru care era de anticipat, avand in vedere ca aproape la fiecare cursa Popovici avea starturi destul de lente.

Rumunská sportovní překvapení JO 2020 - 8 + 1 veslařů, jediné světové rekordy v Rumunsko

Ve veslování a kajaku hraje vítr velmi důležitou roli při dosažení světového nebo olympijského rekordu. Nesnažíme se však podkopat zásluhy rumunských veslařů 8 + 1, kteří vyhráli rekvalifikace a získali světový rekord. Rumunsko bohužel skončilo ve finále poslední, ale tento výkon stojí za zmínku. Je to jediný světový rekord, který drží rumunští atleti.

Rumunská sportovní překvapení Olympiáda 2020 – Rumunská atletika nezemřela

Bohužel je stále méně sportů, do kterých má Rumunsko slovo. Jednou z nich je atletika, kde jsem v posledních letech docela klesl. Bianca Ghelber a Alexandru Novac však předvedli pozoruhodné výkony při hodu kladivem, respektive hodu oštěpem. Ghelber si vytvořil osobní rekord, zatímco pro Novaca byla kvalifikace výkonem sezóny. Pro Ghelbera přišel osobní rekord ve finále, kde obsadil šesté místo. Místo toho je Novac ve finále 12., poslední bronzová medaile na 200 metrů volný způsob. Nechceme vědět, jak se Popovici v těch chvílích cítil. Laura Ilie si pravděpodobně podobný pocit vyzkoušela v kvalifikacích sportovní střelby. Prvních 8 se kvalifikovalo do finále a Rumun skončil 9., pouze 0,5 bodu za 8. místem.

Ratari la mustata ale unor performante

Mai sus spuneam ca doar doua miimi de secunda l-au despartit pe David Popovici de o medalie de bronz la 200 metri liber. Nu vrem sa stim cum s-a simtit Popovici in acele momente. Un sentiment asemanator probabil ca l-a incercat si Laura Ilie in calificari la tir sportiv. Primele 8 se calificau in finala, iar romanca a terminat pe 9, la doar 0.5 puncte in spatele locului 8.

La proba urmatoare mustata este cam mare, insa rezultatul merita punctat. Este vorba despre evolutia Claudiei Bobocea in serii la 1 500 m. Vorbim de proba la care o alta romanca, Paula Ivan, detinea inca din 1988 recordul olimpic, un record corectat la aceasta editie. Bobocea incheia cursa pe locul 11, insa atat la 400 m, cat si la 800 m se afla in fruntea cursei.

Rumunská sportovní překvapení JO 2020 – Přehled výkonů týmu Rumunska

Na těchto olympijských hrách se rumunští sportovci utkali o něco více než 115 zápasů / akcí. Zde nemáme na mysli pouze první zápas tohoto sportu, ale také čtvrtfinále, semifinále atd. . Celkem se rumunští atleti propracovali do 16 finále. V 8 pokusech z celkových 115 se umístili na posledním místě. Ve 45 zápasech / závodech předvedli Rumuni pozitivní výkony. Nejčastější odpůrci rumunských sportovců pocházeli z Itálie. Řeč je o 5 odpůrcích Rumunů z této země. V tomto unikátním žebříčku následují Čína, Japonsko a USA, Rumuni mají 3 soupeře z těchto zemí.