Tenisul individual romanesc a progresat fata de anul trecut

Ještě pár dní a bude debutovat nová tenisová sezóna, poprvé v historii bude Rumunka na prvním místě žebříčku WTA. Řeč je samozřejmě o Simoně Halepové. Simona Halepová, Sorana Cirsteaová a Irina Beguová, top 100 doplňují Mihaela Buzarnescuová, která měla fantastickou sezónu, a Monica Niculescuová, hráčka, která v roce 2017 spíše zklamala. Přesněji řečeno, velmi blízko první stovce na 105 je Ana Bogdan. V první 200 máme také Alexandru Cadantu (172), Irinu Baru (184) a Alexandru Dulgheru (191), všechny 3 si polepšily ve srovnání s loňským rokem.


Daca anul trecut patru romance se aflau in top 100 la simplu, acum cinci romance beneficiaza de acest statut, trei dintre ele situandu-se in top 50. Este vorba  despre Simona Halep, Sorana Cirstea si Irina Begu, top 100 fiind completat de Mihaela Buzarnescu, care a avut sezon fantastic si Monica Niculescu, jucatoare care mai degraba a dezamagit in 2017. Foarte aproape de top 100, mai exact pe 105 se afla Ana Bogdan. In top 200 le mai avem pe Alexandra Cadantu (172), Irina Bara (184) si Alexandra Dulgheru (191), toate cele 3 imbunatatindu-si pozitia fata de anul trecut.


Simona Halep zahájí rok 2018 s s náskokem 40 bodů oproti druhé nasazené Španělce Garbine Muguruzaové. Rumunka sice letos vyhrála pouze na Madrid Masters, ale zahrála si ještě 4 finále včetně toho na Roland Garros. To, spolu s chybnými kroky soupeřů v top 5, jí pomohlo stát se číslem 1. Na vrcholu měla Halepová v roce 2017 nejslabší bilanci za posledních 5 sezón, když ve 29 zápasech získala 19 vítězství.


Sorana Cirstea a incheiat anul 2016 pe locul 79, pentru ca in 2018 sa porneasca de pe 37. Cu 27 victorii din 48 partide in circuit, la care le adaugam si pe cele de Grand Slam, Sorana putem spune ca se afla aproape de nivelul avut inainte de 2009, respectiv 2014. Cirstea nu a cucerit vreun titlu in acest an, ajungand insa pana in fazele superioare in mai multe turnee din circuit, performantele incepand cu optimile de finala atinse la Australian Open. 


Irina Begu v žebříčku o něco klesla oproti loňsku, kdy skončila 29. Rok 2018 ji odstartuje ze 43. místa, poprvé za poslední 4 roky se záporem rekord na okruhu WTA. Sedmadvacetiletá sportovkyně vyhrála v roce 2017 turnaj ve dvouhře v Bukurešti a deblové v Bukurešti a Tianjinu ve čtyřhře.


Přejdeme k letošnímu odhalení ohledně rumunských hráčů, jmenovitě Mihaely Buzarnescuové. Ve své nejlepší pozici je na 56. místě, protože loni skončila mimo top 300. Buzarnescuová zaujala 4 tituly získanými v průběhu roku na challengerových turnajích, ale také semifinále z Lince na konci roku. V roce 2018 se Buzarnescuová poprvé zúčastní grandslamového turnaje.


5a40c18f75301_1514193295.jpg Zdroj fotografie: www.radioresita.ro


Na druhou stranu letošním zklamáním je Monica Niculescu, která sestupuje z 38 let, protože je na 2016, až 79. S 16 vítězstvími a 19 porážkami získal Niculescu svůj nejslabší rekord na okruhu WTA za posledních 5 sezón. Monica se pokusila "narovnat bazalku" v posledním turnaji, kterého se zúčastnila, vyhrála v Limoges.


V první stovce máme po mnoha letech rumunského hráče


V mužích nejsme zdaleka tak dobří jako v ženách, což se tolik let nezměnilo. Nutno ale podotknout, že rumunský individuální tenis pokročil oproti loňsku nejen v ženském, ale i v mužském. Zde odkazujeme na Mariuse Copila, kterému je aktuálně 93 let a ve druhé polovině sezóny se umístil v top 75. ATP získal pouze 7 vítězství z 21 zápasů. Loni Copil skončil 132. Jestliže v roce 2016 je další román 303, nyní najdeme krajana až na 468. místě. Řeč je o Dragos Dima, který je spolu s Mariusem Copilem jediným v top 500.


5a40c1ad37076_1514193325.jpg Zdroj fotografií: www.hotnews.ro


Co se týče čtyřhry, Horia Tecauová se kvalifikovala také na Turnaj mistrů, kde prohrála všechny 3 zápasy ve skupině s Jean-Julien Rojer. V deblovém žebříčku je Horia osmá, další významný reprezentant Rumunska ve čtyřhře Florin Mergea je 53. V ženské čtyřhře v první stovce máme Monicu Niculescu (23), která také vyhrála WTA. turné letos, ale také Raluca Olaru (36), Irina Begu (38) a Mihaela Buzarnescu (89). Olaru a Begu vyhráli letos dva turnaje ve čtyřhře.


Ve Fed Cupu jsme přijatelní, ale v Davis Cupu je chaos


Pokud rumunský individuální tenis oproti loňsku pokročil, nelze totéž říci o týmu tenis. Zde odkazujeme na Davis Cup i Fed Cup. V ženách se Rumunsko dostalo na přehradu druhé světové skupiny, vyhrálo naštěstí před Velkou Británií. Zůstáváme tedy ve Světové skupině II a doufáme, že příští rok budeme moci znovu vstoupit do Světové skupiny, základ, tímto způsobem nebudeme moci dosáhnout výkonnosti. Výsledkem je, že bez základních hráčů Rumunsko sestoupilo do skupiny II nebo jinými slovy do třetího stupně, a pokud se situace nezlepší, pravděpodobně sestoupí.


In schimb, in Cupa Davis pare-se ca exista tensiuni intre conducere si jucatori, cel putin cei de baza, in acest fel neputandu-se obtine performanta. Drept urmare, fara jucatorii de baza Čeština a retrogradat in Grupa II sau, altfel spus, esalonul al treilea, iar daca situatia nu se va indrepta, probabil va mai retrograda.


Halepová není vnímána jako její udržet si první pozici


Tento online dům nabízí mnoho speciálních sázek souvisejících se sezónou 2018, mezi nimiž najdeme i sázky zaměřené na zástupce Rumunska. Nejvíce speciálních sázek najdeme pro Simonu Halepovou, což je mimochodem normální. Rumunka je kotována na 5:00, aby si udržela svou první pozici. Jakékoli místo mimo top 4 je kotováno na 4,00, což je sázka s poměrně vysokou šancí na úspěch, podle našeho názoru.


Halepová má nejnižší kurz (2,5) na výhru 3 titulů v roce 2018 a kurz 500,0 na vítězství ve všech grandslamových turnajích. Zdaleka nejúžasnější sázka však vyhraje, pokud Simona Halepová i Marius Copil budou na konci roku 2018 na prvním místě v žebříčku, s kurzem 5000,0. Zajímavá sázka nabízí kurz 2,15 na to, že Simona Halepová bude na konci roku 2018 v pořadí před Serenou Williamsovou. Vzhledem k tomu, že Serena se s největší pravděpodobností nezúčastní Australian Open, má sázka velkou šanci na úspěch. || 548


Simona Halep nu este insa singura romanca vizata de casa online in ceea ce priveste pariurile speciale. Spre exemplu, Sorana Cirstea este cotata cu 2.25 sa se claseze mai sus decat Maria Sakkari la finele anului 2018. De asemenea, Sorana este favorita sa ramana cea mai buna jucatoare din Čeština dupa Simona Halep, iar Marius Copil este favorit sa incheie anul 2018 mai sus de locul 95. Alte sute de pariuri speciale ce vizeaza atat jucatorii romani, cat si pe cei de top, gasesti la casa de pariuri.


Daca esti pasionat de tenis cu siguranta aceste pariuri speciale ti se vor parea interesante


Zdroj fotografie Feat .: www.shutterstock.com