Top performante realizate de sportivi la JO 2020

Na těchto olympijských hrách došlo ke změně medailového pořadí na vrcholu úplně poslední den. Poté, co neměly tu čest zaujmout první místo po dobu 15 dnů, poslední den USA ovládly Čínu. USA tak vyhrávají třetí po sobě jdoucí ročník a šestý za posledních 7. Jediný ročník v tomto období, ve kterém se Američané neumístili na prvním místě, byl zaznamenán v roce 2008, kdy toto vyznamenání získala hostitelská Čína. jinak Spojené státy a bývalý SSSR ovládal většinu ročníků olympijských her. Pouze ve 4 vydáních nebylo uloženo jedno ze dvou, USA byly ve 29 z 32 vydání na prvním místě. Ale neodbočujme příliš od tématu a lépe ohodnoťme pozoruhodné věci z těchto olympijských her. || English: King James Version ||

De altfel, SUA si fosta URSS dominau mai toate editiile Jocurilor Olimpice. Doar in 4 editii nu se impunea una dintre cele doua, SUA aflandu-se in top 2 in 29 din cele 32 editii. Sa nu divagam insa prea mult de la subiect si sa punctam mai bine lucrurile remarcabile de la aceste Jocuri Olimpice.

Sportovci, kteří vynikli na olympijských hrách v roce 2020 – světové rekordy ve 20 závodech

Na olympijských hrách v Tokiu , bylo vytvořeno 94 olympijských a světových rekordů. Nejvíce takových rekordů vytvořili sportovci v Číně, Spojených státech a Austrálii. Řekněme, že rekordmankou byla Australanka Emma McKeown, plavkyně z Antipozi vytvořila 7 rekordů ve 3 závodech. Zde jsme nebrali v úvahu dva rekordy vytvořené s australskou štafetou. Všech 7 McKeownových individuálních rekordů bylo olympijských.

Dalším sportovcem, který vytvořil rekordy ve 3 závodech, je Američan Caeleb Dressel. Americký plavec vytvořil dva olympijské a jeden světový rekord. Když už jsme u světových rekordů, takové rekordy padly ve 20 závodech. Nejvíce se jednalo o veslování a jízdu na kajaku, kde klíčovou roli při stanovení rekordu hrál vítr. Nutno podotknout, že mezi těmito světovými rekordy je i jeden z 8 + 1 posádky Rumunska ve veslování. Ty ho etablovaly v rekvalifikacích. Další světové rekordy vytvořili americká atletka McLaughlinová v běhu na 400 m překážek, Polka Miroslaw ve šplhu, v rychlosti nebo štafetě 4 * 100 m Austrálie v plavání žen.

Musíme také podotknout, že Ancuta Bodnar a Simona Radis, veslařky, které získaly zlatou medaili ve dvojveslici, vytvořily v této disciplíně také olympijský rekord. Bodnar a Radis, ale i ženská posádka 8 + 1 jsou tak jedinými reprezentanty Rumunska, kteří zůstali u světových a olympijských rekordů. Olympijský rekord, který pochází z roku 1988, držela také atletka Paula Ivanová v běhu na 1500 m. Její čas byl ale na OH 2020 překonán.

Sportovci, kteří vynikli na olympijských hrách v roce 2020 - Dressel a McKeown, hvězdy bazénu

Výše ​​uvádíme Američana Caeleb Dressel a Australanku Emmu McKeown, kteří vytvořili světové a olympijské rekordy. Dva atleti byli na těchto olympijských hrách nejvíce medailovaní, Dressel získal pouze zlaté medaile. Jde o 5 zlatých medailí, které Američan vyhrál. McKeown získal 7 medailí, ale „jen“ 4 zlaté. Ostatní byli bronzoví. Dalším pozoruhodným výkonem je výkon Australanky Kaylee McKeownové, která získala tři zlaté a jednu bronzovou medaili. Emma McKeown a Kaylee McKeown nejsou příbuzné.Kromě Kaylee McKeown získaly tři zlaté medaile další tři atletky. Jde o jihokorejskou lukostřelbu An San, jamajskou atletku Elaine Thompsonovou a Novozélanďanku Lisu Carringtonovou v kajaku. Žádný ze tří sportovců nezískal jinou než zlatou medaili. Dalších 31 sportovců získalo po dvou zlatých medailích.

In afara lui Kaylee McKeown, inca trei sportivi mai cucereau trei medalii de aur. Este vorba de sud-coreeanca An San la tir cu arcul, atleta din Jamaica Elaine Thompson si neo-zeelandeza Lisa Carrington, la caiac-canoe. Niciuna dintre cele trei sportive nu castiga alta medalie in afara de cea de aur. Alti 31 sportivi cucereau cate doua medalii de aur.