Jak a proč sázet na snooker || English 513

Snooker-ul este un joc inrudit cu biliardul, ce capata o tot mai mare popularitate in ultima vreme. Datorita regulilor accesibile și a tacticii interesante, acesta a atras mii de jucători profesioniști in intreaga lume, pe langa sutele de mii de amatori care il practica ca hobby. La sectiunea  Škola sázení navrhujeme článek o snookeru a o tom, jak můžete na tento sport zodpovědně sázet.

Historie snookeru ve zkratce

Legenda říká, že snooker byl vynalezen koncem 19. století britskými armádními důstojníky, kteří kolonizovali Indii.

Snooker se hraje s 15 červenými a šesti barevnými koulemi. Pravidla snookeru byla stanovena oficiálním nařízením v roce 1919 a první mistrovství světa se konalo v roce 1920. popularita hry a v 80. letech, kdy se hra dostala do Asie, se její rozšíření po celém světě stalo samozřejmostí.a 6 barevných kuliček na předem určených pozicích. Pomocí tága trefte se sedmi body bílou kouli, která se používá k vkládání barevných kuliček do kapes.

Snookerul a cunoscut o dezvoltare rapida abia dupa anul 1970. Transmisiunile TV ale meciurilor de snooker din Marea Britanie au marit popularitatea jocului, iar  în anii 1980, cand jocul a ajuns Asia, raspandirea sa in toata lumea a devenit o certitudine .

Jocul începe cu aranjamentul de pe masa de 15 bile rosii în formă de piramidă și 6 bile colorate în pozitii pre-determinate. Cu ajutorul tacului, se loveste o bila alba care este folosita pentru a introduce bilele colorate in buzunare.

Cele mai puțin valoroase sunt bilele roșii care valorează doar cate un punct fiecare, iar cea mai valoroasa este bila neagră, cu sapte puncte. 

Snookerový zápas se skládá z určitého počtu her (snímků).

V závislosti na proslulosti turnaje může být vítěz vítězem prvních čtyř her („nejlepší ze sedmi her“), nebo dokonce ten, kdo jako první dosáhne 18 vyhraných her („nejlepší ze 35“ ), ve finále mistrovství světa. Maximální počet bodů, které lze ve hře získat, je 147 a nazývá se „maximální přestávka". |

Turnee de snooker importante

Calendarul turneelor pe puncte este in continua expansiune in ultima vreme, in perfect acord cu popularitatea in crestere a snooker-ului.

V lednu tedy prvních 16 hráčů světového žebříčku hraje British Masters. V prosinci se koná British Championship, druhý nejdůležitější turnaj na světovém okruhu. Probíhá 17 dní ve slavném divadle Crucible Theatre v Sheffieldu ve Velké Británii. Finále trvá tři dny a 35 framů, než se stane mistrem světa. nebo China Open v Pekingu, tam jsou turnaje, kde je hodně bodů v pořadí, ale také značné peněžní ceny. Tři další turnaje Masters se konají v Německu, Walesu a Austrálii. Zde jsou nejoblíbenější z nich:

Insa in luna mai a fiecarui an are loc evenimentul cel mai important al sezonului - Campionatul Mondial de Snooker.  Acesta durează 17 zile la faimosul Crucible Theatre din Sheffield, Marea Britanie. Finala durează trei zile și 35 de frame-uri pentru a stabili campionul mondial.

In ultima vreme, turneele din afara Marii Britanii au capatat un avant deosebit.

Mastersul chinezesc de la Shanghai sau China Open de la Beijing, sunt turnee sunt turnee in care se acorda multe puncte in clasament, dar si premii substantiale in bani. Alte trei turnee de tip Masters au loc în Germania, Țara Galilor și Australia.

Tipuri de pariuri pe snooker

Casele de pariuri online ofera numeroase variante pentru pariurile pe snooker, care au capatat o tot mai mare amploare. Iata care sunt cele mai populare dintre acestea:

 • Vítěz zápasu – je klasická sázka 1 nebo 2, ve které sázíme na hráče, který v daném turnaji vyhraje první předem definovaný počet her;

 • Numarul total de jocuri intr-un meci. Am spus ca numărul de jocuri dintr-un meci depinde de nivelul competiției. De exemplu, in formatul „cel mai bun din 13 jocuri” se pot juca un numar maxim de 13 jocuri si un minim de 7 jocuri;

 • „Pod nebo nad“ určitý počet her. Pokud je zápas vyhlášen jako vyrovnaný a je typu „nejlepší ze 13 her“, bookmakeři nastaví řádky součtů „pod nebo nad“ 11,5 nebo 12,5 her v zápase;

 • Vítěz první hry. Zde je sázka, která má příliš mnoho šancí. Říkám to proto, že jsou špičkoví hráči jako Ronnie O ”Sullivan, kteří začínají zápasy tvrději, ale během nich se bleskově vracejí;|| 538

 • Handicap asiatic. Daca un favorit intalneste un jucator mai slab cotat, cota pentru “castigator meci” este foarte mica. Pentru o cota mai atractiva, se poate juca, de exemplu, un handicap asiatic de -1,5 pe favorit, ceea ce inseamna ca acesta ar trebui sa castige meciul cu o diferenta de cel putin doua jocuri;

 • Maximální přestávka. Řekl jsem, že je to 147 bodů a v soutěžích, kterých se účastní ti nejhodnotnější hráči, můžete takovou sázku zkusit, pravděpodobnost „coming outu“ je poměrně vysoká.

Bookmaker Betano má nejrozmanitější a nejatraktivnější nabídku pro snookerové zápasy, kteří chtějí úspěšně sázet na tento sport:

Strategii in pariurile pe snooker

Aici voi incerca sa creionez cateva repere pentru pasionatii de snooker care vor sa si parieze cu succes pe acest sport:

 • Za prvé, již jsem řekl, musíte velmi dobře znát pravidla hry , důležití hráči, jejich forma, statistiky a vy jste sledovali spoustu živých zápasů nebo

 • Mnoho hráčů je ve svém vývoji nekonzistentní, proto vám doporučuji nesázet na favorita v prvním kole hlavní turnaj; konečný vítěz na snookerovém turnaji;

 • Evitati pariurile pre-turneu, e greu de anticipat un castigator final la un turneu de snooker;

 • V případě mladých hráčů, kteří jsou fit na turnaj, nespěchejte dál se jim smát; nekonzistence je běžným rysem snookerových hráčů, nejen mladých,

 • Věnujte pozornost formátu turnaje. V turnajích, kde mají zápasy devět her nebo méně, se rozhodneme vsadit na hráče s větší technickou zdatností, na zápasy s mnoha hrami bychom měli sázet na vytrvalostní hráče s vysokou fyzickou a psychickou odolností.

 • Jucatorii de origine asiatica, din China si Hong Kog mai ales sunt intr-o continua expansiune valorica, iar la turneele ce se desfasoara pe pamant natal, se mobilizeaza exemplar;

 • Psychický stav hráčů je faktorem || Česky 551

 • Jucatorii nonconformist, precum Ronnie O’Sullivan, pot avea evolutii foarte oscilante de la unturneu la alul. De altfel, se cunoaste faptul ca Ronnie nu agreeaza turneele din China, astfel incat pariorii pot specula acest lucru.

 • La turneele majore, asa cum este Campionatul Mondial, gasiti ponturi de la tipsterii nostri de la Legalbet, což vám může pomoci krystalizovat váš názor na ten či onen zápas.

Sázení na snooker může být ziskovým způsobem sportovního sázení, pokud šťastně spojíte své znalosti o sportu s řízením peněz a strategií, která vyhovuje rizikovému profilu každého.

Vložil:

Motorga.Paul
Motorga.Paul
Redaktor Legalbet