Závislost na hazardních hrách – jak ji poznáte a co byste měli dělat?

Dependenta de jocuri de noroc - Cum o recunosti si ce trebuie sa faci?

Když hrajete sportovní sázení, online kasino nebo jakoukoli jinou hazardní hru, adrenalin výrazně stoupá na úroveň, kdy budete chtít víc a víc. Význam akce musí neustále narůstat, jinak začne klesat adrenalin. To může snadno vést k závislosti, i když pro vás bude téměř nemožné vidět první příznaky. Většinou si můžete říct, že máte vše pod kontrolou, že je to jen koníček a že můžete kdykoli přestat. Netrvá však dlouho a padnete do pasti závislosti na hazardních hrách.

První známky závislosti

Investovaný čas

Čím více času investujete do něčeho, stanete se více propojenými a propojenými, ať se stane cokoliv. Pokud již delší dobu sázíte na sázkové hry, je velmi možné, že se vám bude těžko odtrhnout. Vstup do sportovních sázek nebo hraní vašich oblíbených automatů se stalo součástí každodenního života.

Už nekontrolujete své reakce

Protože hodně sázíte, nastanou případy, kdy ztratíte na limitu nebo když investujete velké částky, aniž byste si něco vzali zpět. Pokud v těchto situacích náhodou nedokážete ovládat své reakce a emoce, pak máte vážný problém, se kterým se musíte vypořádat. Zvlášť pokud „vybuchnete“ před svými blízkými, přáteli a rodinou.

Sázíte na skutečné možnosti

Dalším znakem propadnutí závislosti na hazardních hrách je, když začnete sázet na částky, které si nemůžete dovolit. A na pokrytí těchto nákladů si vezmete peníze ze svých denních výdajů (nájem, jídlo, údržba atd.).

Pokud jste již sloučili všechny tři výše uvedené znaky, zbývá jen je otázkou času, kdy dosáhnete vrcholu, kdy vás závislost zcela ovládne a budete mít pocit, že nemáte absolutně žádnou kontrolu. Pak si začnete půjčovat peníze, abyste pokryli svou vášeň, hromadí se větší a větší dluhy (obvykle u přátel a rodiny). Budete odcizeni svým blízkým a budete mít pocit, že vám nikdo nerozumí. Je to proto, že si vždy budete myslet, že jste jen krůček od velké rány. Výčitky vám však nedají pokoj a dál budete sázet, že zapomenete na starosti a problémy. A vše do posledního haléře, protože už jste „zaseklí“ a je jedno, jestli něco zastavíte.

Vážnost problému si konečně můžete uvědomit sami, nebo můžete získat pomoc od svých blízkých. Je důležité mít chuť na změnu, aby zvolené řešení bylo efektivní. Protože ta cesta není vůbec jednoduchá.

Řešení pro léčbu závislosti

Přístup ke komunitě

Je mnohem snazší překonat problém, když jste obklopeni lidmi, kteří chápou váš boj a ne nesuď sám sebe. Nemusí se jednat o osobní setkání (jako v případě Anonymních alkoholiků), ale jen o diskuzi, ve které každý mluví o tom, co prožívá a případně se navrhují řešení.

Správa dluhu

Závislost se často zvyšuje s dluhy. Čím více peněz musíte utratit, tím více sázíte v naději, že se uzdravíte. Správa dluhu zahrnuje formulování plánu (spolu se všemi, kdo vás chtějí podpořit), který zahrnuje zdroje peněz, které zaplatíte (samozřejmě jiné než hry), pořadí a data, ve kterých budou tyto dluhy zaplaceny. Postupně, až se jich zbavíte, se budete opět cítit velmi dobře, plní života. nejenže vás podpoří při hledání příčiny vašeho problému (zdroje emocí, které vás přivedly na tento práh), ale také vám předloží některé psychologické triky, jak se vyhnout tomu, abyste se vydali stejnou cestou.

Du-te la un specialist

Ajutorul unui psihoterapeut va fi de mare nevoie, deoarece el nu doar ca te va sustine sa gasesti cauza problemeie tale (sursa emotiilor care te-au adus in acest prag), dar iti va prezenta si anumite trucuri psihologice pentru a evita sa mergi pe acelasi drum.

" Je to ještě nebezpečnější než drogová závislost, kdy se tělo v určité chvíli podvolí. Tady je kolik peněz máte. Mohou mít extrémní výkyvy nálad a jsou obzvláště podráždění, když si nehrají, mohou mít problémy se spánkem, někteří z nich říkají, že mohou klidně spát, jen když nemají peníze nazbyt,“ uvedla podle Mediafax psychoterapeutka Anda Pacurar. Podle posledních odhadů je v Česká republika od roku 2020 přes 100 000 lidí závislých na hazardu.

Existuje však koncept „zodpovědného hraní“, při kterém by sázení na jednoho z předních rumunských operátorů nemělo přerůst v závislost, ale může být jednoduchou zábavou, v současnosti senzací v příjemné prostředí. Vše záleží na tom, jak se na hazard díváte od začátku. Velkou chybou je, když máte pocit, že se hazardní hry mohou proměnit v udržitelný zdroj příjmů a jít za hranice konceptu nevinné zábavy. Motorga.Paul

Postat de:

Motorga.Paul
Motorga.Paul
Redaktor Legalbet
Předchozí: 12 pravidel a tipů, jak se stát lepším hráčem Další: Osvojte si tyto 4 oblasti, abyste měli zisk ze sportovního sázení